Relacja z przebiegu Młodzieżowej Akademii Zrównoważonego Rozwoju

ELKA KROPELKA
Młodzieżowa Akademia Zrównoważonego Rozwoju

W lipcu odbyły się dwie edycje Młodzieżowej Akademii Zrównoważonego Rozwoju - siedmiodniowych warsztatów ekologicznych, których celem było kształtowanie nawyków proekologicznych w odniesieniu do korzystania z zasobów wody pitnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Uczestnicy przebywali na turnusach w malowniczej Białce Tatrzańskiej oraz w położonych nad Dunajcem Sromowcach Wyżnych. W trakcie Akademii odbyło się wiele ciekawych wycieczek pieszych i autokarowych, zajęć warsztatowych, gier i zabaw edukacyjnych  oraz konkursów związanych z tematyką Kampanii.

Młodzież poznała, między innymi, zasadę działania elektrowni wodnej, przeprowadzała badania wody, nauczyła się oznaczać organizmy wodne, oszczędzać i dbać o zasoby wodne, a przy okazji zmieniła klimat, nawiązała wiele nowych znajomości i doskonale się bawiła.

Młodzieżowa Akademia Zrównoważonego Rozwoju odbyła się w ramach Kampanii Informacyjno - Edukacyjnej „Elka Kropelka w Akademii Zrównoważonego Rozwoju” dofinansowanej z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 

Galeria: 
Pozujemy z Elką Kropelką
Sesja nad Rzeką Białką
Podziwiamy Przełom Dunajca
Nad Morskim Okiem
Badamy wodę
Elka Kropelka z nowymi przyjaciółmi